Kilka powodów dla których warto wymieniać walutę przez Internet

Obecnie coraz więcej osób zamiast tradycyjnego, stacjonarnego kantoru wybiera kantor walut online. Okazuje się, że to rozwiązanie ma szereg zalet i to nie tylko oszczędność czasu. Co przemawia więc za korzystaniem z kantorów internetowych? Dlaczego placówki stacjonarne cieszą się coraz mniejszą popularnością? Powodów jest co najmniej kilka.

Niższe kursy walut

Kantor walut online oferuje przede wszystkim niższe marże i spread (różnica między ceną kupna i sprzedaży waluty) niż jego tradycyjny odpowiednik. Wynika to przede wszystkim z redukcji kosztów związanych z utrzymaniem i wynajęciem lokalu, w którym mieści się siedziba kantoru. Poza tym kantor internetowy w tym samym czasie korzystać może z usług nawet kilkunastu  banków, co znacząco wpływa na obniżenie opłat bankowych. Dla klienta oznacza to tańszą wymianę.

Powszechna dostępność

W e-kantorze walutę wymienia się całkowicie zdalnie. Trzeba jedynie posiadać urządzenie mobilne z dostępem do Internetu, a więc komputer, tablet czy smartfon. Wymiany można dokonać z domu, pracy, a nawet z hotelu. Należy podać tylko numery rachunków bankowych, pomiędzy którymi ma zostać przeprowadzona transakcja. Wymiana możliwa jest w zasadzie cały czas – 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Serwisy online  działają cały czas.

Wygoda i szybkość

Kantor walut online umożliwia przeprowadzanie bardzo szybkich transakcji wymiany waluty. Jeśli dany kantor posiada konto w tym samym banku co klient, przewalutowaną kwotę pieniędzy może otrzymać on z powrotem już zaledwie po kilkunastu minutach. Dotyczy to głównie walut podstawowych (USD, EUR, CHF i GBP). W innych przypadkach trzeba poczekać najczęściej do następnego dnia roboczego. To i tak stosunkowo krótko biorąc pod uwagę wygodę.

Aktualność

Poza tym aktualizacja kursów w kantorach online następuje co kilkanaście sekund. Klient cały czas ma podgląd na aktualny kurs. Zawsze może wstrzymać transakcję oczekując na najbardziej korzystny dla siebie kurs. Cały czas ma też dostęp do historii swoich operacji wymiany. W zestawieniu znajdują się podstawowe informacje o przeprowadzonych transakcjach – kursy, numery rachunków bankowych itd.

Rabaty

Osoby, które z kantorów online korzystają często i regularnie mogą otrzymać nawet stałe rabaty. Rabat zapisywany jest na koncie danego użytkownika i nadawany w sposób automatyczny podczas wykonywania kolejnych transakcji. Zawsze można też ubiegać się o przyznanie dodatkowego, jednorazowego upustu w ramach innych akcji.

Poza tym warto pamiętać, że obecnie kredytobiorcy spłacający kredyt zaciągnięty w obcej walucie nie muszą wymiany waluty dokonywać za pośrednictwem banków. Dla nich e-kantory są szansą na przewalutowanie po atrakcyjnym kursie. Poza tym złożenie stałego zlecenia w kantorze online zazwyczaj wiąże się z rabatem.

Posted by 2strefa